Rok szkolny 2017/2018       Szkoła Podstawowa w Matczynie 24-200 Bełżyce | Tel 81 517 38 54

ŚWIĘTO SZKOŁY RELACJA

ŚWIĘTO SZKOŁY W MATCZYNIE!

16 czerwca br. odbył się coroczny Piknik Rodzinny z okazji obchodów „Święta Szkoły”.

    Zorganizowany przez nauczycieli i rodziców dzieci Szkoły Podstawowej w Matczynie. Tak jak do tradycji należy jego organizacja, tak i tym razem nie zmienił się jego szczytny cel – integracja ze społecznością lokalną. Ta niezwykle ciepła, familijna impreza, podobnie jak piękna pogoda, przyciągnęła do szkoły i na szkolne boisko rzesze uczniów z rodzicami, młodszym i starszym rodzeństwem, babciami dziadkami i sąsiadami.

    Podczas pikniku swoją twórczość plastyczną zaprezentowali zarówno uczniowie jak i rodzice. Na szkolnej świetlicy zaistniała kawiarenka wspomnień gdzie w miłej atmosferze przy pysznym ciasteczku i kawie można było cofnąć się w czasie oglądając galerię zdjęć ujętych w kronikach szkolnych, relacje gości, rodziców, nauczycieli. Można było również poczuć smak hazardu na loterii fantowej, posiąść barwny malunek na twarzy. Na szkolnym boisku można było podziwiać sprzęt prezentowany  przez strażaków z OSP Matczyn - Wojcieszyn. Ponadto rejon boiska kusił, rodzinnym torem przeszkód,  wspaniałą wojskową grochówką, zimnymi lodami, watą cukrową, kiełbaskami z grilla, kiermaszem pysznych ciast przygotowanych przez rodziców no i przede wszystkim jak co roku tak i tym razem nie zabrakło atrakcji. Były występy artystyczne przygotowane przez dzieci z zaprzyjaźnionej Szkoły Specjalnej oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Matczynie i Punktu Przedszkolnego „Malucholandia” pod kierunkiem p. Marzanny Pietraś, Magdaleny Lewandowskiej.

    Wiele konkursów z nagrodami  i zawodów sportowych, była gumowa zjeżdżalnia, trampolina, grill, dobra muzyka i świetna zabawa. Emocje zgromadzonych mocno podgrzane zostały podczas przeciągania liny oraz meczu tatusiów: Matczyn, Wojcieszyn kontra Stasin, Zosin jak również podczas występów karaoke, które cieszyły się ogromną popularnością.

Cała ta wielce wspaniała i atrakcyjna impreza mogła odbyć się dzięki zaangażowaniu ludzi wielkiego serca i wspaniałego gestu.

    Szczególne podziękowania i podziw wyrażamy dla sił sprawczych pikniku jakimi byli nauczyciele Szkoły Podstawowej w Matczynie, którzy poświęcili wolne, niedzielne popołudnie dla swoich wychowanków i całej społeczności lokalnej. Zdjęcia z Festynu

Dorota Dudek

 

Z życia szkoły

 

 

 

Galeria

Kontakt


Wyświetl większą mapę

Szkoła Podstawowa w Matczynie
24-200 Bełżyce

Tel 81 517 38 54