Rok szkolny 2017/2018       Szkoła Podstawowa w Matczynie 24-200 Bełżyce | Tel 81 517 38 54

FARMA ILUZJI

Farma Iluzji 27. 05.2013

 

   Farma Iluzji to pełne ciekawostek miejsce, które przeczy racjonalnemu widzeniu świata. Znajduje się Magiczny domek, Lewitujący Kran, zagadkowy, niemożliwy trójkąt, edukacyjna ścieżka złudzeń. Jest to ciekawe miejsce do przyswajania wiedzy oraz przeżywania czegoś niesamowitego. Większość zjawisk wyjaśniana jest zwiedzającym w prosty i przystępny sposób.

   Zaciekawieni opisem miejsca postanowiliśmy wyruszyć w drogę do tego zagadkowego miejsca. Wybrały się dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas 0- IV. Pod czujnym okiem opiekunów nauczycieli i rodziców dotarliśmy na miejsce. Niestety pogoda nas nie rozpieszczała i przywitał nas padający deszcze. Nie popsuł on jednak humoru i nastroju dzieci, które ruszyły zdobywać wiedzę. Na początek odwiedziliśmy Muzeum Iluzji, które skrywa kilkadziesiąt tajemniczych eksponatów. Przed wejściem do niego znajdują się lewitujące piłeczki. W środku na szczególną uwagę zasługują szklane hologramy oraz duże mirascope- czyli urządzenie wytwarzające pozorny obraz przedmiotów. Odwiedzając natrafiliśmy na tzw. Hollow- face room, i mieliśmy wrażenie, że stale obserwuje nas trójwymiarowe oblicze pewnej postaci. Udało nam się odwiedzić także Latającą Chatę Tajemnic, czyli jedyny na świecie budynek, który sprawia wrażenie unoszonego z jednej strony przez balony. W środku wszystko wydaje się inne, chodzi się dziwnie pochylonym, woda pokonuje siłę grawitacji i płynie do góry.

   Całą wycieczka byłą bardzo interesująca, nie sposób wymienić wszystkich rzeczy, które udało się zaobserwować. Nawet pogoda nie popsuła nam wizyty w tak magicznym miejscu. Po małym posiłku i zakupieniu pamiątek udaliśmy się w drogę powrotną z uśmiechem i śpiewem na ustach. Zobacz zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Z życia szkoły

 

 

 

Galeria

Kontakt


Wyświetl większą mapę

Szkoła Podstawowa w Matczynie
24-200 Bełżyce

Tel 81 517 38 54