Rok szkolny 2019/2020       Szkoła Podstawowa w Matczynie 24-200 Bełżyce | Tel 81 517 38 54

Samorząd Szkolny
ROK SZKOLNY 2018/2019

Rok szkolny 2018/2019 możemy uznać za rozpoczęty po uroczystym spotkaniu w szkole 3 września 2018 roku. Czas na działanie, bo w głowach mnóstwo pomysłów.

WYBORY DO SAMORZĄDU

Na apelu szkolnym ( w dniu 10.09.2018r)  kandydaci na przewodniczącego SU zaprezentowali swoje programy wyborcze. Uczniowie starali się przekonać nas do wyboru właśnie ich kandydatury. Teraz wszystko w naszych rękach, a raczej w naszym głosie, bo wszyscy uczniowie mają prawo wyboru. Więc- GŁOSUJMY.

Kiedy już będziemy mieli „władze” samorządowe podejmiemy mnóstwo ciekawych działań, o których będziemy informować na bieżąco. Dodatkowo zachęcamy wszystkich uczniów do zgłaszania swoich pomysłów.

 

W dniu 11.09.2018r. nadszedł czas na ostateczną decyzję, kto będzie szefem szefów wśród uczniów Uśmiech Głosowanie odbyło się we wszystkich klasach naszej szkoły.

Skład samorządu uczniowskiego dostępny już niedługo :)

PAMIĘTAJMY  SAMORZĄD UCZNIOWSKI  TO  WSZYSCY  UCZNIOWIE SZKOŁY.

Zachęcamy do czynnego udziału we wszystkich akcjach i działaniach podejmowanych w ramach samorządu.

Serce dla Olka

Zachęcamy do udziału w corocznej akcji  Samorządu Uczniowskiego.  Organizujemy pomoc dla Olka. Zbieramy wszelkiego typu nakrętki: po napojach, artykułach spożywczych, środkach chemicznych, plastikowe opakowania po produktach spożywczych i chemii gospodarczej. Zostało wystawione pudło w korytarzu (przy głównym wejściu). Włączajmy się w zbiórkę i pamiętajmy, aby w domu nie wyrzucać nakrętek i plastikowych opakowań tylko przynosić je do szkoły.

Od dnia 24.09.2018r. ruszamy z losowaniem SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA

CO TO JEST SZCZĘŚLIWY NUMEREK ?

SZCZĘŚLIWY NUMEREK jest losowany każdego dnia rano przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Wywieszany jest w pokoju nauczycielskim i na tablicy Samorządu Uczniowskiego.

JAK DZIAŁA SZCZĘŚLIWY NUMEREK?

Uczeń, którego numer z dziennika jest taki sam jak SZCZĘŚLIWY NUMEREK, jest zwolniony w danym dniu z:
- odpowiedzi ustnej na ocenę;
- pisania niezapowiedzianej kartkówki.
Jeżeli uczeń chce, może skorzystać z prawa do odpowiedzi, pisania kartkówki na ocenę, mimo wylosowanego numerka.

Dzień chłopaka 30.09.2018r.

01.10.2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Wszystkim naszym kolegom i Panom złożyliśmy życzenia, a także dołączyliśmy słodką niespodziankę. Dziewczyny z koszykiem  pełnym smakołyków powędrowały od przedszkola przez wszystkie klasy.   Zobacz zdjęcia.

Wszystkim chłopcom życzyliśmy :
Uśmiechu na twarzy
a w sercu radości,
spełnienia marzeń
i szczęścia w miłości - 
wszystkiego najlepszego 
z okazji Dnia Chłopaka :) .


20 listopada przypada 29 rocznica uchwalenia przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1989 roku Konwencji Praw Dziecka. Konwencja Praw Dziecka jest to dokument, w którym zostały spisane wszystkie prawa dziecka.

Powinniśmy wiedzieć, jakie mamy prawa, co nam wolno, na co możemy sobie pozwolić, a jakie zachowania są bezwzględnie niedopuszczalne. Z tej racji Samorząd Uczniowski  przygotował gazetkę na górnym korytarzu.

 

 

stały się w naszej szkole wspaniałą okazją do dobrej zabawy.  W dniu 29.11.2018r.  o godzinie 13.00 uczniowie klas młodszych przy dźwiękach muzyki rozpoczęli wspaniałą zabawę. Po trzech godzinach dołączyli się do zabawy uczniowie klas starszych. Podczas zabawy odbyła się również loteria fantowa. Każdy uczeń mógł wylosować miłą niespodziankę dla siebie.  Zabawa była wspaniała.

W dniu 05.12.2018r. przedstawiciele wszystkich klas - wspólnie ubierali choinkę szkolną. Zobacz zdjęcia.

Piątek, 9 lutego poświęcony był świętemu Walentemu, gdyż  za jego sprawą obchodziliśmy walentynki. W tym dniu odbył się apel, który rozpoczął się od wysłuchania piosenki o miłości ,,All you need is love”, następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdawali WALENTYNKI. Walentynek było bardzo dużo, które były bardzo starannie przygotowane – jest to znak, że uczniowie naszej szkoły lubią się nawzajem i potrafią okazywać sobie sympatię. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły otrzymali słodkie lizaki w kształcie serca.

 

Z życia szkoły

 

 

 

Galeria

Kontakt


Wyświetl większą mapę

Szkoła Podstawowa w Matczynie
24-200 Bełżyce

Tel 81 517 38 54