Rok szkolny 2017/2018       Szkoła Podstawowa w Matczynie 24-200 Bełżyce | Tel 81 517 38 54

Samorząd Szkolny
ROK SZKOLNY 2017/2018

Rok szkolny 2017/2018 możemy uznać za rozpoczęty po uroczystym spotkaniu w szkole 4 września 2017 roku. Czas na działanie, bo w głowach mnóstwo pomysłów.

WYBORY DO SAMORZĄDU

Na apelu szkolnym ( w dniu 14.09.2017r)  kandydaci na przewodniczącego SU zaprezentowali swoje programy wyborcze. Uczniowie starali się przekonać nas do wyboru właśnie ich kandydatury. Teraz wszystko w naszych rękach, a raczej w naszym głosie, bo wszyscy uczniowie mają prawo wyboru. Więc- GŁOSUJMY.

Kiedy już będziemy mieli „władze” samorządowe podejmiemy mnóstwo ciekawych działań, o których będziemy informować na bieżąco. Dodatkowo zachęcamy wszystkich uczniów do zgłaszania swoich pomysłów.

 

W dniu 15.09.2017r. nadszedł czas na ostateczną decyzję, kto będzie szefem szefów wśród uczniów Uśmiech Głosowanie odbyło się we wszystkich klasach naszej szkoły.

I tak przewodniczącym  Samorządu Uczniowskiego został Wojciech Pietrzak, jego zastępcą Aleksandra Podlaska, skarbnikiem Zuzanna Lewandowska , pozostali członkowie: Karolina Kozińska i Mateusz Jęczeń. Do grona uczniów pracujących w samorządzie dołączył ich opiekun pani Magdalena Lewandowska.

PAMIĘTAJMY  SAMORZĄD UCZNIOWSKI  TO  WSZYSCY  UCZNIOWIE SZKOŁY.

Zachęcamy do czynnego udziału we wszystkich akcjach i działaniach podejmowanych w ramach samorządu.

Serce dla Olka

Zachęcamy do udziału w corocznej akcji  Samorządu Uczniowskiego.  Organizujemy pomoc dla Olka. Zbieramy wszelkiego typu nakrętki: po napojach, artykułach spożywczych, środkach chemicznych, plastikowe opakowania po produktach spożywczych i chemii gospodarczej. Zostało wystawione pudło w korytarzu (przy głównym wejściu). Włączajmy się w zbiórkę i pamiętajmy, aby w domu nie wyrzucać nakrętek i plastikowych opakowań tylko przynosić je do szkoły.

Od dnia 25.09.2017r. ruszamy z losowaniem SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA

CO TO JEST SZCZĘŚLIWY NUMEREK ?

SZCZĘŚLIWY NUMEREK jest losowany każdego dnia rano przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Wywieszany jest w pokoju nauczycielskim i na tablicy Samorządu Uczniowskiego.

JAK DZIAŁA SZCZĘŚLIWY NUMEREK?

Uczeń, którego numer z dziennika jest taki sam jak SZCZĘŚLIWY NUMEREK, jest zwolniony w danym dniu z:
- odpowiedzi ustnej na ocenę;
- pisania niezapowiedzianej kartkówki.
Jeżeli uczeń chce, może skorzystać z prawa do odpowiedzi, pisania kartkówki na ocenę, mimo wylosowanego numerka.

 
DZIEŃ CHŁOPCA

29.09.2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Wszystkim naszym kolegom i Panom złożyliśmy życzenia, a także dołączyliśmy słodką niespodziankę. Dziewczyny przebrane za chłopaków z koszykiem  pełnym smakołyków powędrowały od przedszkola przez wszystkie klasy.Zobacz zdjęcia.

Wszystkim chłopcom życzyliśmy :
Uśmiechu na twarzy
a w sercu radości,
spełnienia marzeń
i szczęścia w miłości -
wszystkiego najlepszego
z okazji Dnia Chłopaka :) .

 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

 

Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Dziękujemy za pokazanie nam, że porażki mogą nas czegoś nauczyć, że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę, że

miłość i życzliwość często  znajdujemy  w najciemniejsze dni…

Życzymy dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości,

wielu sukcesów zawodowych

oraz zadowolenia z uczniów,

jak również uśmiechu każdego dnia… 
ANDRZEJKI 2017

W dniu 16.11.2017r.  w naszej szkole odbyła się Zabawa Andrzejkowa. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na ten niezwykły dzień.

O godzinie 16.00 wszyscy uczniowie naszej szkoły przy dźwiękach muzyki rozpoczęli wspaniałą zabawę. O godz. 18.30 odbyła się loteria fantowa. Każdy uczeń mógł wylosować miłą niespodziankę dla siebie.   Zabawa była wspaniała.

 

 

20 listopada przypada 28 rocznica uchwalenia przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1989 roku Konwencji Praw Dziecka. Konwencja Praw Dziecka jest to dokument, w którym zostały spisane wszystkie prawa dziecka.

Powinniśmy wiedzieć, jakie mamy prawa, co nam wolno, na co możemy sobie pozwolić, a jakie zachowania są bezwzględnie niedopuszczalne. Z tej racji SU przygotował gazetkę na górnym korytarzu, a także konkurs plastyczny - ,,Prawa Dziecka- plakat”. Wyniki konkursu są następujące:

1 miejsce- Dorota Niezbecka

2 miejsce- Zuzanna Lewandowska oraz klasa I

3 miejsce- Oddział Przedszkolny- 6-latki, Weronika Bednarczyk oraz klasa VII.

 

 

21.11.2017r. nasza szkoła obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Był to dzień wyjątkowy: pełen uśmiechów,  miłych słów,  gestów,  pozytywnych emocji. Obfitował w różne atrakcje.W naszej szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Szkoła została udekorowana – oczywiście na żółto – informacjami na temat życzliwości, żółtymi balonami z wesołymi minkami. Odbył się apel, podczas którego Przewodniczący SU zapoznał wszystkich z ideą Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali  jabłka ze ,,złotymi myślami”:

  • ,,Nie proś świata, aby zmienił się na lepsze
  • - Ty zmień się pierwszy”.
  • ,,Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe”.
  • ,,Nic nie kosztuje serdeczne słowo, jest to jednak najcenniejszy dar”.
  • ,,Uśmiechem zmieniaj świat”.
  • ,, W życiu codziennym kieruj się życzliwością,uprzejmością i tolerancją”.
  • ,, Życzliwość nic nie kosztuje, a może zdziałać wiele dobrego”.

Tego dnia  został również opracowany i umieszczony na korytarzu ( gazetka SU) Kodeks Ucznia Życzliwego.

Do piątku działa  „Poczta życzliwości”.  Każdy może przekazać życzliwe, ciepłe słowa do wybranych osób. Zobacz zdjęcia .

 

 
WSPÓLNIE UBIERAMY CHOINKĘ

W dniu 04.12.2017r. miało miejsce tradycyjne już w naszej szkole, wspólne ubieranie choinki. Choinkę ubierali uczniowie, pani dyrektor,  nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Dzięki temu, wszyscy poczuli magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.Zobacz zdjęcia.

ODWIEDZIŁ NAS MIKOŁAJ

6-go grudnia panował  w naszej szkole szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy Świętego Mikołaja. Naszego wyjątkowego gościa uczniowie przyjęli bardzo serdecznie- śpiewali piosenki, recytowali wiersze. Wszystkie dzieci były grzeczne- więc zostali obdarowani upominkami.

Spotkanie upłynęło w miłej i wesołej atmosferze.Drogi Mikołaju obiecujemy, że będziemy grzeczni- zapraszamy w przyszłym roku Uśmiech.Zobacz zdjęcia

 
14.02.2018

Środa, 14 lutego poświęcony był świętemu Walentemu, gdyż  za jego sprawą obchodziliśmy walentynki. W tym dniu odbył się apel, który rozpoczął się od wysłuchania piosenki o miłości ,,All you need is love”, następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdawali WALENTYNKI. Walentynek było bardzo dużo, które były bardzo starannie przygotowane – jest to znak, że uczniowie naszej szkoły lubią się nawzajem i potrafią okazywać sobie sympatię.  Zobacz zdjęcia.

 
DZIEŃ KOBIET

 

"Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów" - Pierre de Brantome

8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynom, chłopcy z Samorządu Uczniowskiego przygotowali życzenia, a także wręczyli tulipany, które niezmiennie kojarzą się z tym świętem.Zobacz zdjęcia.

Sto lat wszystkim Paniom!

 

Z życia szkoły

 

 

 

Galeria

Kontakt


Wyświetl większą mapę

Szkoła Podstawowa w Matczynie
24-200 Bełżyce

Tel 81 517 38 54