Rok szkolny 2017/2018       Szkoła Podstawowa w Matczynie 24-200 Bełżyce | Tel 81 517 38 54

Wycieczka Leonów - Lubartów - Kozłówka

Wystarczy jeden dzień, aby zobaczyć ciekawe zakątki! Taki dzień zdarzył się 19 października 2012 roku- uczniowie klasy II-VI wraz ze swoimi wychowawcami udali się na zorganizowaną przez biuro turystyczne „Włóczykij” wycieczkę LEONÓW – LUBARTÓW – KOZŁÓWKA.

Wyjechaliśmy rano, jeszcze przed pierwszym dzwonkiem. Humory nam dopisywały, pogoda zapowiadała się wyśmienicie. Podczas podróży pan przewodnik przybliżył nam krótko historię miejsc, które mieliśmy na trasie naszego przejazdu. Po godzinie jazdy znaleźliśmy się na miejscu pierwszego punktu wycieczki. Dotarliśmy do Leonowa i mini – ZOO. Mieliśmy okazję zobaczyć hodowlę strusia afrykańskiego, lam, osiołków, konika huculskiego, kozic górskich, owcy wrzosówki, świnek wietnamskich, krowy szkockiej oraz kangurów. Zabawy było, co niemiara, a wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach.

Kolejnym miejscem na trasie naszej wycieczki znalazł się Lubartów. W tym mieście zwiedziliśmy na samym początku ruchomą szopkę znajdującą się przy sanktuarium św. Anny. Następnie przewodnik oprowadził nas po Kościele i przybliżył nam jego historię. Po zwiedzaniu miasta przyszedł czas na ostatnią część naszej wycieczki. Dotarliśmy do Kozłówki i przepięknego zespołu pałacowo- parkowego Zamoyskich. Udało nam się zwiedzić wnętrza pałacu, o którym bardzo ciekawie opowiadali przewodnicy. Udaliśmy się do kaplicy i na sam koniec zwiedziliśmy ogrody pałacowe. Piękna pogoda i mocno świecące słońce dodawało uroku i powodowało niesamowite wrażenie w pięknym parku i ogrodzie. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć ruszyliśmy w drogę powrotną. W autokarze śpiewaliśmy różne piosenki i opowiadaliśmy ciekawe historie. Czas podróży minął nam bardzo szybko.

Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy. Dla przypomnienia i powspominania umieszczamy zdjęcia.

 

Z życia szkoły

 

 

 

Galeria

Kontakt


Wyświetl większą mapę

Szkoła Podstawowa w Matczynie
24-200 Bełżyce

Tel 81 517 38 54