Rok szkolny 2019/2020       Szkoła Podstawowa w Matczynie 24-200 Bełżyce | Tel 81 517 38 54

Piotr Tomala w Naszej Szkole

W Piątek tj. 21.12.2018r. gościem naszej szkoły był Pan Piotr Tomala. Szef programu polski himalaizm zimowy 2016 - 2020. Uczestnik narodowej wyprawy na K2.

27 stycznia 2018 roku, wspólnie z Denisem Urubką, Adamem Bieleckim i Jarosławem Botorem przerwali Narodową Zimową Wyprawę na K2 i wzięli udział w akcji ratowniczej na Nanga Parbat, która została zorganizowana, by pomóc schodzącym ze szczytu Élisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi. Bielecki i Urubko, wspinając się w godzinach nocnych, dotarli do Revol, którą udało się sprowadzić do obozu, a następnie z pomocą Botora i Tomali niżej do helikoptera (dojście do Mackiewicza, z uwagi na ekstremalne warunki pogodowe, nie było możliwe). Akcja ratunkowa odbiła się szerokim echem w polskich i zagranicznych mediach i została doceniona za bohaterstwo uczestników.

Uczniowie byli bardzo zafascynowani jego opowieściami oraz sprzętem który przywiózł ze sobą. Jest to człowiek wielkiej pasji i charakteru.

Zobacz zdjęcia ze spotkania

 

Z życia szkoły

 

 

 

Galeria

Kontakt


Wyświetl większą mapę

Szkoła Podstawowa w Matczynie
24-200 Bełżyce

Tel 81 517 38 54