Rok szkolny 2017/2018       Szkoła Podstawowa w Matczynie 24-200 Bełżyce | Tel 81 517 38 54

„ JEST TAKI DZIEŃ, BARDZO CIEPŁY CHOĆ GRUDNIOWY”

…tymi słowami należy rozpocząć wspominanie Wigilii szkolnej, która tradycyjnie odbyła się ostatniego dnia przed rozpoczęciem przerwy świątecznej. W tym roku była wyjątkowa, bowiem realizowana razem z nauczycielami i uczniami Szkoły Specjalnej w Matczynie.  Wspaniałe wykonanie jasełek z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców i pań Dyrektor z obydwu szkół mile zaskoczyła widzów i zaproszonych gości. A swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Bełżyc-pan Ryszard Góra, pani sołtys Barbara Wieczorkiewicz, ksiądz prałat Leszek Niedźwiedź, prezes OSP Matczyn-Wojcieszyn – pan Jan Nagnajewicz , pan Radny Rafał Brodziak, emerytowani nauczyciele naszej szkoły oraz pracownicy szkoły i  rodzice .  Piękne stroje, kolędy  i oryginalny scenariusz oddały urok nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

 

Niespodzianką dla wszystkich zgromadzonych na tej uroczystości była wizyta  Świętego Mikołaja, który rozdał słodkie prezenty dzieciom, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego obdarowali zaproszonych Gości własnoręcznie wykonanymi świątecznymi upominkami .

Tradycją naszej szkoły  jest także wspólne dzielenie opłatkiem oraz modlitwa, którą rozpoczął Ksiądz z tutejszej parafii.

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom oraz przyjaciołom naszej szkoły przesyłamy życzenia cudownych i prawdziwie rodzinnych Świąt, opromienionych blaskiem betlejemskiej gwiazdy oraz radości, którą niesie ze sobą nowonarodzone Dzieciątko.Zobacz zdjęcia.

J.Brodziak

 

Z życia szkoły

 

 

 

Galeria

Kontakt


Wyświetl większą mapę

Szkoła Podstawowa w Matczynie
24-200 Bełżyce

Tel 81 517 38 54