Rok szkolny 2017/2018       Szkoła Podstawowa w Matczynie 24-200 Bełżyce | Tel 81 517 38 54

KONKURS WIEDZY O DOBRYM WYCHOWANIU

15 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o dobrym wychowaniu. Był to konkurs przeznaczony dla wszystkich uczniów. Każda klasa miała swoich reprezentantów, którzy walczyli o tytuł „ Mistrza dobrych manier”, zaś zwycięska klasa otrzymywała dyplom „ Klasy z klasą”

Celem konkursu było uwrażliwienie na zasady dobrego wychowania, jakie powinny obowiązywać we wzajemnych relacjach społecznych: w towarzystwie rówieśników, wobec osób starszych- zarówno w domu, jak i w miejscu publicznym, w sytuacjach

towarzyskich, jak i oficjalnych.

Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania, wykonywali zadania tj. właściwe wręczenie kwiatów, podarowanie prezentu, zaprojektowanie stroju na daną uroczystość oraz nakrycie do stołu np. urodzinowego lub świątecznego.

Nad prawidłowym przebiegiem tego wydarzenia czuwała komisja złożona z Pani Dyrektor, pani E.Mendykowskiej oraz pani D.Dudek. Organizatorem konkursu była pani J.Brodziak- przewodnicząca Zespołu ds. szkolnego Programu Wychowawczego i Profilaktycznego, a pomocnikami w realizacji tego wydarzenia były dzieci z Oddziału Przedszkolnego, które doskonale sprawdziły się w roli prezenterów.

 

Na koniec wszyscy uczniowie obejrzeli film dydaktyczny o kulturalnym zachowaniu przy stole.Zobacz zdjęcia.

 

J. Brodziak

 

Z życia szkoły

 

 

 

Galeria

Kontakt


Wyświetl większą mapę

Szkoła Podstawowa w Matczynie
24-200 Bełżyce

Tel 81 517 38 54