Rok szkolny 2017/2018       Szkoła Podstawowa w Matczynie 24-200 Bełżyce | Tel 81 517 38 54

ŚLUBOWANIE

,,Ślubuję być dobrym Polakiem…”

W dniu 23.10.2017 roku w Naszej Szkole odbyło się Uroczyste Ślubowanie Uczniów klasy I. W tym najważniejszym wydarzeniu dla najmłodszych uczniów wzięli udział: pani dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły, przedszkolaki, uczniowie klas 0-VII, a także zaproszeni rodzice pierwszoklasistów.

Uczennice klasy I pod okiem swojej wychowawczyni p. Magdaleny Lewandowskiej przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, a występem przekonali wszystkich, że potrafią pracować, kochają ojczyznę, jak również znają obowiązki ucznia i mogą przystąpić do ślubowania. Dodatkowym egzaminem był mini test przygotowany przez Samorząd Uczniowski.

Po uroczystym ślubowaniu pani dyrektor Ewa Szwajgier dokonała aktu pasowania poprzez dotknięcie ramienia symbolicznym, wielkim ołówkiem. Ten magiczny gest sprawił, że uczniowie zostali pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. Po pasowaniu dyrektor szkoły życzyła wszystkim pierwszakom sukcesów w nauce i wyraziła nadzieję, że swoją postawą będą wypełniać słowa złożonej przysięgi.

Wszyscy uczniowie na pamiątkę ślubowania otrzymali słowniczki ortograficzne ufundowane przez Radę Rodziców, które wręczyła przewodnicząca- p. Sylwia Wójtowicz, jak również dyplomy i legitymacje szkolne. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne.Zobacz zdjęcia.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Ten wyjątkowy dzień- na długo zostanie pierwszakom w pamięci, gdyż od tego dnia są   

PRAWDZIWYMI UCZNIAMI.

Magdalena Lewandowska

 

Z życia szkoły

 

 

 

Galeria

Kontakt


Wyświetl większą mapę

Szkoła Podstawowa w Matczynie
24-200 Bełżyce

Tel 81 517 38 54