Rok szkolny 2017/2018       Szkoła Podstawowa w Matczynie 24-200 Bełżyce | Tel 81 517 38 54

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2017

W środę 27 września  obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. To święto zostało ustanowione na dzień 26 września  z inicjatywy Rady Europy w 2001, a celem jego jest propagowanie różnorodności narodowo – kulturowej naszego kontynentu oraz zachęcenie mieszkańców Europy do nauki języków.

Cała szkoła przygotowywała się  już od kilku dni. Poszczególne klasy losowały jeden kraj europejski, a zadaniem uczniów było przygotowanie ciekawych  informacji  w formie plakatów oraz typowych potraw charakterystycznych dla danego kraju.

Od rana po przekroczeniu progu szkoły można było zauważyć kolorowe dekoracje z flag europejskich, pięknych plakatów na temat krajów starego kontynentu oraz ciekawostek kulturowych i różnic językowych. Każdy mógł dowiedzieć się jak powiemy „Dzień dobry”, „Cześć” czy „Dziękuję” w różnych językach.

Główne świętowanie zaczęło się na 4 lekcji na sali gimnastycznej. Pani dyrektor Ewa Szwajgier powitała całą społeczność szkolną i podziękowała wszystkich za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości, a w szczególności rodzicom, którzy pomogli przygotować pyszności z całej Europy. Można było spróbować takie przysmaki jak sałatka grecka, hiszpańska paella, brytyjskie „fish and chips” czy niemieckie kiełbaski. Hitem oczywiście okazała się włoska pizza i rosyjskie bliny, które zniknęły z talerzy „w mgnieniu oka”  Uczniowie i nauczyciele bawili się przy muzyce z najdalszych zakątków  Europy , a dziewczynki z VII klasy malowały wszystkim chętnym flagi na twarzach.

Miłą niespodziankę przygotowali uczniowie klasy VI, którzy wykonali utwór w języku włoskim ”Un Italiano Vero” oraz dziewczynki z klasy V, które porwały do tańca  „Chocolate” całą salę.

Wszyscy bawili się doskonale  i mamy nadzieję, że świętowanie tego dnia zagości na stałe w kalendarzu imprez naszej szkoły.Zobacz zdjęcia.

R. Rakuś

 

Z życia szkoły

 

 

 

Galeria

Kontakt


Wyświetl większą mapę

Szkoła Podstawowa w Matczynie
24-200 Bełżyce

Tel 81 517 38 54