Rok szkolny 2017/2018       Szkoła Podstawowa w Matczynie 24-200 Bełżyce | Tel 81 517 38 54

POKAZY Z FIZYKI

25 września  uczniowie klasy siódmej wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Bełżycach uczestniczyli w  „ Pokazach  z fizyki” organizowanych przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego w Instytucie Fizyki UMCS. W programie znalazły się doświadczenia z zakresu elektrostatyki, mechaniki, akustyki i radioaktywności. Uczniów naszej szkoły zainteresowały najbardziej eksperymenty z mechaniki : zjawisko odrzutu, działanie maszyn prostych oraz z elektrostatyki np.: jonolot czy  klatka Faradaya.

W trakcie pokazów można  było poznać generator Van de Graaffa, zobaczyć wizualizację fal dźwiękowych przy pomocy rury Rubensa, obserwować cechy promieniowania jonizującego. W niektórych doświadczeniach mogli brać udział widzowie asystując prowadzącym. Przedstawione z humorem prawa i zjawiska fizyczne wyjaśnione w prosty i przystępny sposób na pewno zostaną naszym uczniom na długo w pamięci.Zobacz zdjęcia.

 

Agnieszka Fedorowicz

 

Z życia szkoły

 

 

 

Galeria

Kontakt


Wyświetl większą mapę

Szkoła Podstawowa w Matczynie
24-200 Bełżyce

Tel 81 517 38 54